محل تبلیغات شما

تازگیا به دیدن مستند خیلی علاقمند شدم مخصوصا اگه مستند تاریخی باشه

منظورم تاریخ کلی جهان و بیشتر دوران باستانه

خیلی جالبه بدونی آدم هایی که یه روزی مثل تو رو این کره خاکی زندگی می کردن و الان هیچ اثری ازشون نیست چطور زندگی می کردن و چه افکار و دغدغه هایی داشتن

جالبه که چطور بدون تکنولوژی زندگیشون رو می گذروندن

خب امروز مستندی که می دیدم یه جاهاییش در مورد اولین امپراطوری چین بودچین شی هوانگامپراطوری که همه چین رو متحد کردشروع کرد به ساختن دیوار چین و کلی کارای دیگه و فکر میکرد که تا ابد باقی می مونهو در آخر هم بخاطر همین میلش به جاودانگی با خوردن یه معجونی که فکر می کرد اکسیر جاودانگیه مرد!

و قسمت ترسناکش اینه که فقط خودش رو دفن نکردن بلکه همسرانش رو هم باهاش دفن کردن! همینطور کارگرا و صنعتگرایی که مقبره ای که توش دفن شد رو ساختن تا نتونن رمز و رازش رو به کسی بگن!

و جالب اینکه علاوه بر این ها هشت هزار سرباز سفالی هم تو مقبرش دفن شدن تا تو دنیای دیگه ازش محافظت کنن!!

هشت هزار سرباز سفالی اون هم با ابعاد انسانی!!چه حوصله ای داشتن که اینا رو ساختنا!

این آدمای دوره باستان چه کارایی که نمیکردن!

همیشه واسم این سوال پیش میاد که چطور بدون داشتن هیچ تکنولوژی ای این همه کارای عجیب میکردن که بعضیاش رو حتی الان هم نمی تونن انجام بدن

خلاصه که بعضی وقتا دوست دارم باستان شناس بودم و میرفتم یهو یه همچین چیزای جالبی رو کشف میکردمخیلی باید هیجان انگیز باشه

تغییر عادت ها#1:سحرخیزی

تاریخ هیجان انگیز!

رو ,هم ,چین ,یه ,دفن ,تو ,هشت هزار ,کردن و ,هزار سرباز ,سرباز سفالی ,چطور بدون ,هزار سرباز سفالی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کاش چشمان تو را شاعری غزل میکرد : )